آموزش

null

هوشمند سازی ساختمان: فصل اول

شما ممکن است در گذشته اسم خانه­ های هوشمند را شنیده باشید. حتی اگر این اسم به گوش شما خورده باشد، احتمال دارد که اصلاً هیچگونه اطلاعاتی در مورد خانه­ های هوشمند نداشته باشید و ندانید که چه کاربردی دارد

ادامه مطلب...... »

null

آشنایی با هوشمند سازی ساختمان

امروزه بسیاری از افراد در مورد خانه هوشمند و سیستم های هوشمندسازی ساختمان صحبت میکنند ولی امکان دارد که خیلی از این افراد، به خانه هوشمند علاقه ای نداشته باشند، چرا که اصلاً نمیدانند این سیستمها چه هستندادامه مطلب... »
null

هوشمند سازی ساختمان چیست؟

خانه هوشمند یا هوشمند سازی ساختمان را در واقع می توان “اینترنت تمامی وسایل” نامید. این بدان معنی است که تمامی وسایل و تجهیزات خانگی می توانند بصورت شبکه، با یکدیگر در ارتباط باشند.ادامه مطلب... »
null

هوشمندسازی ساختمان:فصل دوم

در حال حاضر، تمامی تجهیزات در خانه شما به­ صورت دستی کار می­کنند. این بدان معنی است که تمامی سیستم­ها برای انجام کار خود، نیازمند فرمان شما و فکر کردن شما هستند. چنانچه شما بخواهید چراغ ­های اتاق را روشن کنید…

ادامه مطلب...... »

null

هوشمندسازی ساختمان:فصل سوم

یک خانه معمولی و به اصطلاح سنتی برای انجام هر کاری به شما نیاز دارد. وقتی دمای خانه شما گرم می­شود، شما باید خودتان شخصاً تا ترموستات رفته و دمای خانه را تنظیم کنید. باغچه شما نیاز به آبیاری دارد؟ادامه مطلب...... »
null

کنترلر هوشمند

یک کنترلر هوشمند که در برخی جاها به کنترلر نیز معروف است، به عنوان مغز متفکر خانه هوشمند عمل می کند. هر کدام از تجهیزات و یا سیستم هایی که در خانه هوشمند نصب شده اند از طریق کابل و یا امواج رادیویی با کنترلر مرکزی …ادامه مطلب...... »
null

روشنایی هوشمند

چنانچه سری به لوازم الکتریکی بزنید، قفسه ای را خواهید دید که پر از تجهیزاتی می باشد که می توانید آن ها را با ریموت روشن و خاموش کنید. برخی این امکان را می ‌دهد تا بتوانید برای روشن و خاموش شدن وسایلتان، زمان و تاریخ تعیین کنید.ادامه مطلب... »
null

ترموستات هوشمند

معمولا سرمایش و گرمایش یک خانه، 40 درصد از انرژی در آن خانه را مصرف می کند. این درصد بسیار زیادی از قبوض یک خانه است! یک راه برای کاهش این میزان مصرف، این است که زمانی که هیچکس در خانه حضور ندارد…

ادامه مطلب...... »

null

درب پارکینگ هوشمند

 تا بحال خیلی مواقع پیش آمده است که ما فراموش کردیم درب پارکینگ خود را به هر دلیلی پس از خروج خود رو ببندیم.سیستمهای هوشمندسازی ساختمان یک راه حل برای پیش گیری از این موضوع و عدم فراموشی ارائه کرده است.

ادامه مطلب ... »

null

دوربین مدار بسته

 چنانچه بخواهیم به صورت ساده بیان کنیم، دوربین های مدار بسته، نگهبان خانه و دارایی های شما تلقی می شوند. دوربین های مدار بسته در سیستم های هوشمند سازی ساختمان تصاویر را بر در خود ذخیره و بایگانی می نمایند.

ادامه مطلب... »

null

آبیاری هوشمند

باغچه ها و در کل فضای سبز جلوی خانه، مکان امن و پرنشاط را برای بازی بچه ها فراهم می سازد و همچنین برای بزرگ سالان نیز فضایی پر از آرامش ایجاد می کند. یک باغچه ی زیبا فضای ورودی خانه را بسیار زیباتر می کنند.ادامه مطلب... »
null

سنسور حرکتی هوشمند

دو نمونه از سنسور های بسیار پرکاربرد در سیستم های هوشمند سازی ساختمان، سنسور های حرکتی و سنسور های تشخیص حضور هستند. این سنسور ها یک هدف خاص را دنبال می کنند و آن تشخیص حرکت در فضای خانه است.ادامه مطلب... »
null

قفل درب هوشمند

 قفل درب ها در همه جا و همه خانه ها وجود دارند و ما قرن هاست که از آن ها استفاده می کنیم. این تجهیزات کمک می کنند تا تمامی وسایل ما و خانواده ما امن تر باشند و فقط به افراد مشخصی اجازه ورود می دهند.

ادامه مطلب... »

null

سنسور های امنیتی هوشمند

سنسور های امنیتی هوشمند مراقب تمامی وسایل و دارایی های شما هستند و این مراقبت از راه های مختلف صورت می پذیرد. برخی از این سنسور ها حرکت را تشخیص می دهند و برخی دیگر به شکسته شدن شیشه و درب حساس هستند.ادامه مطلب... »
null

پرده برقی هوشمند

پرده های برقی و کرکره های برقی برای شما راحتی و آسایش را به ارمغان می آورند. با استفاده از این تجهیزات، دیگر لازم نیست که برای باز و بسته کردن پرده ها، انرژی و وقت صرف کنید.ادامه مطلب... »
null

سنسور نشتی آب

 لوله های آب، لوله های فاضلاب و تجهیزات مر بوط به آن ها ممکن است پس از مدتی دچار نشتی و خرابی بشوند. دما های پایین و سرد زمستان و خوردگی باعث خرابی و از بین رفتن لوله ها و طی مدت های زمانی طولانی خواهد شد.

ادامه مطلب... »

null

روشنایی هوشمند چیست؟

کنترل تمامی چراغ های منزل از طریق موبایل و تبلت و از راه دور، چیزی بود که فقط در تخیل انسان ها وجود داشت. ولی امروزه ما سیستم های روشنایی هوشمندی داریم که به ما حس رفاه و آسایش باور نکردنی می دهد.ادامه مطلب ... »
null

5 نکته در مورد هوشمند سازی ساختمان

برند های مختلف هوشمند سازی ساختمان، همگی به شما اتوماسیون خانگی و کنترل اینترنتی را عرضه می کنند و برخی از این برند ها با یکدیگر وجه اشتراک دارند. قبل از تهیه سیستم های هوشمند سازی ساختمان، باید نکاتی را در نظر گرفت.ادامه مطلب ... »
null

ساختمان اداری هوشمند

هوشمند سازی حتما نباید به خانه شما محدود شود و می تواند در هر جایی کاربرد داشته باشد به عنوان مثال شما می توانید باغچه خود را هوشمند کنید تا در هر زمان که لازم بود آبیاری را انجام دهدادامه مطلب ... »
null

پروتکل های هوشمند سازی ساختمان

چنانچه شما می خواهید خانه خود را هوشمند نمایید، می بایست راجع به پروتکل های هوشمند سازی Z-wave و Zigbee اطلاعاتی کسب نمایید. اینگونه پروتکل ها از نوع پروتکل های…ادامه مطلب ... »
null

هوشمند سازی و اسم های مختلف آن

هرکسی که چه الان و چه در گذشته در مورد خانه های هوشمند و سیستم های هوشمند سازی ساختمان تحقیق کرده باشد، می داند که اینگونه سیستم ها در نگاه اول، کمی پیچیده…ادامه مطلب ... »